Заслужені нагороди знайшли своїх героїв

1391119

Як і анонсувалося нами, 08.05.2016 року у місті Львів відбулося нагородження.

У 80-й окремій десантно-штурмовій бригаді Високомобільних десантних військ понад сотня солдатів та офіцерів, членів родин військовослужбовців та волонтерів та отримали відомчі відзнаки «Знак пошани», відзнаки командира 80-ї окремої десантно-штурмової бригади та пам’ятні нагороди «Честь і слава», «За оборону Луганського аеропорту», «За оборону Донецького аеропорту», «Бойовий волонтер України», «За жертовність і любов до України» тощо.

Церемонія нагородження розпочалась біля пам’ятного знаку львівським десантникам, які загинули на Донбасі упродовж АТО. Солдати та офіцери, розгорнувши Бойовий Прапор бригади, вшанували пам’ять бойових побратимів хвилиною мовчання.

1391119_1423551

Після цього відбулася церемонія нагородження.

Колишній комбриг 80-ї бригади, полковник Андрій Ковальчук, ( на даний момент обіймає посаду начальника штабу-першого заступника командувача Високомобільних десантних військ України) вручив відзнаки родинам 37 десантників, які загинули у боях за  Луганський аеропорт. Ось що він сказав у своєму виступі: «На Донбасі ми втратили найкращих. Не лише солдат, але й громадян держави. Якби була можливість, ми б зробили все, щоби повернути побратимів. Але вони зараз дивляться на нас з неба».

Зазначимо, що ідея нагородження пам’ятними медалями «За оборону Луганського аеропорту» та «За оборону Донецького аеропорту» належить членам спілки учасників бойових дів в АТО «Побратими України». Голова цієї організації “кіборг” Микола Миньо, який сам безпосередньо брав участь у обороні ДАП, наголосив: «Маємо на меті віддати належну шану усім бійцям, які проявили мужність та героїзм у боях за ці важливі стратегічні об’єкти. Сьогодні ми вручили 100 медалей. 37 – родинам полеглих героїв. Решту – вручили хлопцям, які були поранені. Але нагороджені медалями будуть усі сто відсотків бійців, не лише десанту, але й інших підрозділів».

Серед нагороджених – старший сержант Петро Бавтро. Луганський аеропорт він боронив від початку російської агресії. Старший сержант пригадав: «За наказом начальника Генерального Штабу 7 квітня 2014 року нас підняли по тривозі. Ми гадали, що підемо на Крим, але опинилися в Луганську. 8 квітня наша бригада вже була в аеропорту Луганська. Тримались до початку вересня 2014 року. Бої були жорстокі. З переважаючим противником, у оточенні. Мене поранило 14 серпня: у окоп залетіла ракета «Граду». Зараз завершую реабілітацію. Очікую лікування у Швейцарії, адже тамтешні лікарі дають понад 90 відсотків успіху і за три місяці обіцяють поставити на ноги. Ідея нагородження медалями усіх учасників боїв за Луганський аеропорт та ДАП – абсолютно справедлива».

Слава Україні! Героям Слава!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *