Пам’яті захисників України

У зв’язку з Днем пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, сьогодні, 29 серпня 2021 року, у Волинській області відбулися пам’ятні заходи за участі представників влади, учасників всеукраїнської спілки учасників бойових дій АТО “Побратими України”, родичів загиблих, духовенства, громадськості.

Спочатку біля пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за Єдність України», що на Театральному майдані у місті Луцьку, представники духовенства відслужили панахиду.

«Єдине, що потрібно сьогодні нашим полеглим захисникам, – це пам’ять про них та їхні сім’ї, це молитва за спокій їхніх душ і побудова тієї України, за яку вони віддали свої життя, – звернувся до присутніх капелан Михайло Бучак. – Сьогодні з нами плачуть душі полеглих українських героїв. Плаче земля Іловайська, Дебальцевого, Донецького аеропорту, плаче Зеленопілля і Слов’янськ, плаче Бог і плаче Україна. Будемо вірити, що Бог дасть нам сили звести пам’ятник цим героям, а пам’ятником для них буде світла, могутня, незалежна, вільна українська держава».

На знак вшанування пам’яті загиблих захисників України о 10.00 год 29 серпня волиняни долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання. Також учасники зібрання поклали квіти до пам’ятного фотостенду.

Панахида та покладання квітів відбулися й на Алеї почесних поховань на кладовищі у с. Гаразджа Луцького району, де поховані волинські бійці, які загинули в АТО/ООС.

Аналогічні заходи організовані також у районних центрах та територіальних громадах області. У цей же день в області були обмежено проведення розважальних заходів, а також приспущені державні прапори України.

Окрім того, учасники пам’ятних заходів взяли участь у Всеукраїнській акції пам’яті «Сонях». Саме сонях визначено символом Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Відтак, виготовлені з тканини стилізовані соняхи учасники заходів прикріпляли на одязі на лівій стороні грудей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *