НАГОРОДА ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛКИ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ В АТО “ПОБРАТИМИ УКРАЇНИ”

НАГОРОДА СПІЛКИ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ В АТО “ПОБРАТИМИ УКРАЇНИ”

Нагрудний знак “За оборону Донецького аеропорту

 

Згідно рішення спілки учасників бойових дій в АТО Закарпатської області “ПОБРАТИМИ УКРАЇНИ від “01” грудня 2015 року  започатковано нагрудний знак“За оборону Донецького аеропорту

 

СТАТУТ 

нагрудного знаку –“За оборону Донецького аеропорту” 

 

  1. Нагрудний знак “За оборону Донецького аеропорту” –  це недержавна загальноукраїнська відзнака з особливим статусом, започаткована з метою вшанування захисників Донецького аеропорту.

 

  1. Нагрудним знаком “За оборону Донецького аеропорту” нагороджуються військовослужбовці Збройних Сил України, інших силових структур України, добровольці добровольчих батальйонів, які зі зброєю в руках брали безпосередню участь в обороні Донецького аеропорту в період з 26 травня 2014 року по 21 січня 2015 року.

 

  1. Нагрудним знаком “За оборону Донецького аеропорту” можуть бути нагороджені:

– громадяни України;
– громадяни інших держав;
– особи без громадянства.

 

  1. Подання для нагородження встановленої форми подаються на ім’я голови спілки учасників бойових дій в АТО Закарпатської області “ПОБРАТИМИ УКРАЇНИ” для розгляду нагородною комісією, яка складається з представників частин, які захищали Донецький аеропорт. Після розгляду і затвердження списків видається наказ про нагородження Голови спілки учасників бойових дій в АТО Закарпатської області “ПОБРАТИМИ УКРАЇНИ”.

 

 

  1. 5. Право нагороджувати Нагрудним знаком “За оборону Донецького аеропорту” надається:

– керівникам областей, районів, міст та сіл України;
– головам територіальних громад;
– головам громадських організацій та спілок;
– керівникам міністерств, відомств та силових структур України;
– командирам військових частин;
– начальникам/командирам правоохоронних та спеціальних підрозділів;
– керівникам підприємств державної та приватної форм власності,
– керівникам інших підприємств, установ та організацій.         Вищевказаним особам право нагороджувати надається на підставі наказу Голови спілки учасників бойових дій в АТО Закарпатської області “ПОБРАТИМИ УКРАЇНИ”.

 

  1. Нагрудний знак “За оборону Донецького аеропорту” носиться на правому боці грудей після Державних нагород України, Державних нагород інших країн та відомчих заохочувальних відзнак України.

 

  1. Девіз нагрудного знаку “За оборону Донецького аеропорту” –VITA SINE LIBERTATE NIHIL(Життя без волі ніщо).

 

  1. Реєстр нагороджених ведеться та зберігається у головиспілки учасників бойових дій в АТО Закарпатської області “ПОБРАТИМИ УКРАЇНИ”

 

  1. В разі втрати нагороди дублікат нагрудного знаку не видається.

 

 

ОПИС

нагрудного знаку –“За оборону Донецького аеропорту” 

 

Нагрудний знак «ЗА ОБОРОНУ ДОНЕЦЬК АЕРОПОРТУ» виготовляється методом холодного листового штампування і високоточного вакуумного лиття. Розмір знака – 50 х 50 мм. Знак має форму хреста на тлі восьмиконечної зірки. У центральній частині знака розміщено зображення зруйнованого Донецького аеропорту, прапори Повітряних сил, сухопутних військ, військово-морських сил, а по колу, на білому тлі, напис                    «ЗА ОБОРОНУ ДОНЕЦЬКОГО АЕРОПОРТУ».

На зворотній стороні медалі, на реверсі, зображено напис «VITA SINE LIBERTATE – NIHIL», що в перекладі з латині означає «ЖИТТЯ БЕЗ ВОЛІ – НІЩО». Також на реверсі, в нижній частині знака, розміщено посадочне місце під порядковий номер.

Колодка нагрудного знаку прикрашена шовковою малиновою стрічкою, з правого боку якої жовта-блактна смужки шириною по 2 мм кожна, а зліва чорна-синя смужки шириною по 2 мм кожна. Нижче колодки підвіска з дубового листя срібряного кольору