26 травня 2016 року – друга річниця початку оборони Донецького летовища

Саме в цей день, два роки тому, сепаратистам за допомогою зрадника-співробітника місцевої служби безпеки без бою вдалось взяти під контроль будівлю. Заходили не “шахтарі і таксисти”, а добре навчені російські найманці, серед них багато чеченців-кадирівців.

Та вже через декілька годин бойовики змушені були поспіхом залишати територію аеропорту. Загарбники не змогли розвинути успіх, зазнавши численних втрат.

За словами опитаних військових, які 26 травня 2014 року були в аеропорту, під час боїв були вбиті близько сотні бойовиків. Такі ж дані наводять лідери псевдореспубліки.

Українські силовики натомість вийшли з бою без втрат, надовго закріпившись на стратегічно важливому об’єкті. Таким був результат операції, яку за підтримки штурмової авіації та бойових гелікоптерів здійснили українські силовики. Часто цю операцію називають взірцем, який дав натхнення на подальшу оборону.

Близько 18:30 цього дня, виконуючи рішення про відступ з аеропорту, бойовики із пораненими завантажились на 2 КАМАЗи і вирушили до центру міста. Один з КАМАЗів було знищено на Путилівському шляхопроводі, другий — на Київському проспекті.

Оборона аеропорту тривала 242 дні, а його захисників назвали “кіборгами”.

Розпочали штурм зайнятого терористами летовища бійці 3-го окремого полку спеціального призначення з Кіровограда.

До оборони аеропорту в різний час були залучені 3-й полк спецпризначення, десантні бригади України та добровольці з Правого сектора. Селище Піски обороняли підрозділи батальйону МВС “Дніпро-1”, артилеристів і танкістів 93-ї механізованої бригади, танкісти 1-ї танкової бригади, які також виконували бойові завдання на території аеропорту. Північні підступи до аеропорту обороняли військовослужбовці Зведеного загону Повітряних Сил. У жовтні на посилення в Піски та аеропорт перекинуто підрозділи 95-ї аеромобільної бригади, 79-ї аеромобільної бригади, 74-го розвідувального батальйону, добровольчого батальйону “ОУН” та інші підрозділи. З другої половини листопада Донецький аеропорт та навколишні поселення обороняли бійці 90-го окремого аеромобільного батальйону, 81-ї десантно-штурмової бригади, які завдяки своїм успіхам при знищенні бойовиків у першій половині грудня, зокрема російських спецпризначенців, стали відомими на весь світ. В січні 2015 року в обороні нового терміналу брали участь бійці 3-го батальйону 80-ї десантно-штурмової бригади.

Наприкінці вересня 2014 року українські захисники аеропорту стали відомими як “кіборги”. Уперше їх так назвав сепаратист, який намагався пояснити причину того, що озброєні проросійські бойовики не можуть зломити запеклий опір оборонців аеропорту. Зрештою, словник сучасної української мови та сленгу “Мислово” визнав «кіборгів» словом 2014 року, яке стало чи не єдиним серед найважливіших слів того року із позитивним значенням.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *