20 cічня – День Пам”яті захисників ДАПу…

Легендарна оборона Донецького аеропорту українськими військовослужбовцями, безперечно, стала славетною сторінкою української військової історії.  Впродовж 242 днів славнозвісні «кіборги» утримували стратегічно важливий об”єкт.

Саме сьогодні, 20 січня, 2 роки тому підривом нового терміналу аеропорту завершилася його оборона.  Зруйновані стіни летовища накрили своїх останніх легендарних захисників.

«Люди встояли – не витримав бетон» – це найбільш влучна фраза про 242 дні героїчної оборони аеропорту. Ми впевнені, що це той момент історії, про який ми читатимемо в підручниках. На прикладах бійців, що захищали ДАП, виховуватимуться майбутні покоління українських патріотів. Ми не маємо права їх забути – ні тих, хто залишилися живими, ні тих, хто пішли в інший світ. Бо герої не вмирають, допоки їх пам’ятають».

Тільки з 18 по 21 січня 2015 року в Донецькому аеропорту загинуло 58  бійців. Вічна пам”ять та шана Героям…

Оборонці Донецького аеропорту навіки стали символом незламності духу захисників України. Ніколи не забувайте тих, хто воював і поклав життя за нашу Україну, за кожен клаптик рідної землі, за волю, незалежність, за нас. Вічна пам’ять! Вічний біль!

20 січня доповняє пам’ятні дати цього місяця, що багатий на історичні події та прояви особистої звитяги. Адже 22 січня 1918 року Четвертим універсалом Української Центральної Ради була проголошена перша незалежність України. Через 7 днів, 29 січня того ж року, відбувся бій під Крутами. 22 січня 1919 року був проголошений Акт злуки Української та Західноукраїнської народних республік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *