“Мій тато – герой!”

У Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова відбулася презентація фотовиставки «Мій тато – герой» світлин дітей, чиї батьки, наші земляки, загинули, захищаючи наше мирне життя та незалежність України. Організатор цього фотопроєкту – комунальне неприбуткове соціальне підприємство «Оберіг» Херсонської обласної ради.

Ведуча презентації  Тетяна Князева, поетеса, справжня патріотка України, відома не тільки у Херсоні, а й в Україні, дуже вдало поєднала виступи всіх учасників заходу, органічно вплітаючи свої щирі, правдиві до щему в серці, вірші. Вона змогла донести до присутніх – учнів 9-ГМ класу обласного ліцею Херсонської обласної ради –  безкінечний біль і сум, безповоротність втрати, які відчуваються в поглядах дітей на світлинах.

Директор Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова привітала всіх гостей та учасників заходу, побажала миру та процвітання нашій країні, закликала пам’ятати тих, хто відстояв наше майбутнє, часто ціною свого життя.

Автор проєкту та організатор фотовиставки – т. в. о. керівника КНСП «Оберіг» ХОР, голова ГО «Українська Єдність», учасник бойових дій, кіборг Ігор Кравець розповів чому і як виникла ідея зберегти пам’ять про полеглих на війні побратимів-земляків саме світлинами їхніх дітей. Адже вони є продовженням їхнього життя і роду, заради яких вони і воювали з російськими агресорами.

З розповіді Ігоря Кравця молодь дізналася,  як важко було їм, дорослим чоловікам, що пережили жах обстрілів і смерть друзів,  відчувати і трагедію цих дітей, особливо старших, які все розуміють та дорослішають на очах, і свою безпорадність, неможливість повернути їм батьків.

Підтримав його і колега та співорганізатор проєкту, учасник бойових дій, керівник  ГО Всеукраїнська спілка учасників бойових дій «Побратими України» в Херсонській області військовий капелан Максим Бервінов.  Він говорив зі старшокласниками про російсько-українську війну, про гідність, честь, самопожертву, відданість своїй країні. Також цікавився їхніми думками про ці події, мріями, баченням свого майбутнього та тим, чи пов’язане воно з майбутнім України.

  

Учні пройнялися зворушливими словами, поезією, піснями, з якими до них зверталися учасники театральної студії «Барви» при музичній школі №3 (організатор і незмінний керівник Тетяна Князева), юні співачки – лауреати  міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, Маргарита Чикалова та сестри Поліна і Дар’я Туршатови.

  

Після презентації біля фотовиставки «Мій тато –  герой» Ігор Кравець та капелан Максим провели патріотичні години із старшокласниками херсонських шкіл №54,55 та гімназії №1.

  

З фотовиставкою, що розгорнулася у відділі мистецтв та читальній залі бібліотеки, вже познайомилися багато читачів і мешканців міста різного віку, різних професій. Відвідали її і слухачі курсів з підвищення кваліфікації при Херсонській академії неперервної освіти  – вчителі початкових класів та вихователі дошкільних навчальних закладів області.

Запрошуємо всіх херсонців найближчим часом завітати в бібліотеку, щоб побачити фотовиставку «Мій тато – герой».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *